Rozwój pęcherzyka ciążowego w początkowym etapie ciąży

Witam, Robiłam badanie beta hcg które pokazało że jestem w ciązy. Po paru dniach udałam sie do lekarza który na badaniu USG zobaczył pęcherzyk ciązowy z widocznym ciałkiem żółtym. wymiary pecherzyka to 11,7 mm, co wg lekarza wykazuje na 4w2d. Czy tydzien jest adekwatny do wymiaru pęcherzyka czy może jest coś nie tak z rozwijającym sie pęcherzykiem? Bo wydaje mi sie że pęcherzyk jest zbyt duzy w stosunku do wieku ciazy. Dodam że miesiączki od zawsze mam nieregularne.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju. Ważna jest dalsza obserwacja rozwoju zarodka i płodu.