RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego AP
RTG kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego AP+bok Lewowypukła skolioza. Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Guzek dolnej blaszki granicznej trzonu kręgu L1. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Poza tym części kostne kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego bez zmian w badaniu rtg. Wnioski: Scoliosis lumbalis. Discopathia L5/S1. Proszę o wytłumaczyć co to znaczy, jak to leczyć. Mam 36 lat od czterech miesięcy mam bóle lewej nogi i okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zastrzyki i leki nie pomogły.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Zmiany te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Ich etiologia to choroba zwyrodnieniowa oraz zmiany przeciążeniowe.