RTG płuc 45-latka
pole płucne bez zmian ogniskowych . Zrosty w obu kontach przeponowo-sercowych , kąty przeponowo-żebrowe wolne . sylwetka serca w granicach normy . Jest to opis RTG mojego męża , ma lat 45 .Czy jest to niebezpieczne ? Czy mamy udać się do jakiegoś lekarza ?

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety w opisie nie ma informacji z jakiego powodu wykonane zostało RTG, czy Pani mąż ma jakiekolwiek objawy, itd. Nie powinno się bowiem interpretować wyniku bez znajomości danych dotyczących pacjenta. Mówiąc ogólnie jedyną nieprawidłowość stanowią obustronne zrosty w kątach przeponowo-sercowych - najprawdopodobniej są to jednak zmiany pozapalne. Warto skonsultować się jednak ze specjalistą pulmonologiem, który zestawi wynik badania ze stanem klinicznym pacjenta.