Rumień po ukąszeniu kleszcza

Witam 2 lata temu po ukąszeniu kleszcza miałem znak w postaci pierścienia na udzie czyli bolerioza. Brałem lek augmentin tak jak zalecił lekarz potem robiłem badania na rożne typy i wynik był negatywny. Czy powinienem powtarzać badania oraz czy mając takowy pierścień to znaczy ze to bolerioza czy to mogło być tylko zakażenie ? Proszę o odpowiedź.

Rumień towarzyszy boreliozie, jednak zakażenie bardzo trudno jest potwierdzić klasycznymi badaniami laboratoryjnymi. Jeśli źle Pan się czuje, proszę zastanowić się nad badaniem krążących kompleksów immunologicznych w Instytucie Reumatologii.
Taki przypadek wymaga dłuższej konsultacji np. w Poradni LeczeniaBorelozy w Warszawie
pozdrawiam,