Pozytywny wynik testu Western blot a borelioza

Witam, kilkakrotnie byłam ugryziona przez kleszcze (I-szy raz ok 15 lat emu), następnie miałam problemy neurologiczne, zmęczenie i inne objawy, charakterystyczne dla boreliozy. Zrobiłam test Western blot, IgM wyszło dodatnie (pozytywny). Po konsultacji z lekarzem dowiedziałam się, że to badanie nie jest wiarygodne, że należy zrobić test Elisa i dopiero będzie można stwierdzić boreliozę. Czy rzeczywiście tak jest? Czy pozytywny wynik IgM WB o niczym nie świadczy? Proszę o odpowiedź, Magda

Proszę pamiętać, że rozpoznanie boreliozy metodami laboratoryjnymi jest bardzo trudne.
Bierzemy pod uwagę obraz kliniczny, wyniki podstawowych testów immunologicznych oraz często kierujemy na badanie krążących kompleksów immunologicznych. Leczeniem neuroboreiozy zajmuje się Instytut Neurologii w Warszawie.
pozdrawiam,
Iwona Manikowska