Wyniki testu Western blot - borelioza

Robiłam testy na boreliozę - Westren Blot . W klasie IgG wyszedł mi wynik dodatni, w IgM ujemny. Czytałam, że taki wyniki jest często po przejściu choroby i leczeniu, ale ja nigdy nie leczyłam się na tę chorobę. Czy taki wynik oznacza, że jestem zarażona? Czy należy powtórzyć badania?

Witam!

Sam dodatni test Western blot dla IgG nie może służyć jako wykładnik zakażenia. Owszem, świadczy on często o przebytym zakażeniu, ale ważny jest wywiad i objawy kliniczne, sugerujące chorobę. Testy te mogą wychodzić fałszywie dodatnio.

Jeśli nie ma Pani niepokojących objawów i nie zauważyła Pani ugryzienia przez kleszcza, nie ma powodu do niepokoju. Nie leczy się wyników badań, ale objawy.

Pozdrawiam.