Czy badanie Western Blot wykryje boreliozę po dłuższym czasie?

Dzień Dobry! Mam pytanie dotyczące boreliozy. W okolicach lipca ugryzł mnie kleszcz, wyjąłem go i udałem się do lekarza. On obejrzał miejsce stwierdził, że wszystko jest w porządku i gdyby pojawiły się jakieś problemy to należy się zgłosić. Po około dwóch tygodniach zachorowałem, więc od razu zapaliła mi się lampka "BORELIOZA". Pojechałem do lekarza ten stwierdził, że to nie ma nic wspólnego, żadnych badań nie zlecił. Jednak nie dawało mi to spokoju, wykonałem badania na obecność IgG i IgM (to tańsze badanie wiem, że istnieją dwie metody z czego to tańsze daje około 30-40% skuteczności). I tutaj mam pytanie minęło już sporo czasu, ale czy jest sens wykonywać badanie metodą Western Blot, czy będzie ono w stanie wykryć borelioze (o ile jest) po takim czasie?

Dzień dobry, badanie metodą Western Blot wykonuje się przy dodatnim lub wątpliwym wyniku testu metodą ELISA, jednak dodatnie miano przeciwciał IgG nie oznacza wyłącznie choroby, może także występować w przypadku kontaktu z drobnoustrojem i wyzdrowieniem. Jeżeli nie ma Pan żadnych objawów, a test wypadł negatywnie nie ma potrzeby wykonywania badania metodą Western Blot.