Ryzyko alergii u niemowlęcia

Jeśli istnieje ryzyko alergii u niemowlęcia (stwierdzone AZS, problemy z układem pokarmowym - zielone brzydko pachnące kupki) to w jaki sposób prawidłowo rozszerzać jego dietę? Dziecko karmione do teraz wyłącznie piersią skończyło 6 mż, wprowadzam warzywne papki i obserwuję reakcję organizmu. Jednocześnie zaleca się aby w tym okresie podawać gluten. Skoro powinno się wprowadzać ostrożnie jeden produkt na parę dni (na ile dokładnie?) to jak się ma to tego glutenu? Czy można to robić jednocześnie?

Najlepiej jest wszystkie produkty wprowadzać stopniowo - gluten u takiego maleństwa w formie kaszki pszennej traktujemy jako jeden z takich produktów (czyli zamiast wprowadzać nowe warzywo decyduje się Pani na wprowadzenie kaszy glutenowej). Odstęp jaki dobrze jest zachować to 3-4 dni (żeby miała Pani pewność, że dany produkt jest bezpieczny), a w przypadku wątpliwości nawet dłużej.