Wprowadzenie do diety dziecka kaszki bezmlecznej, glutenu i zmiany mleka modyfikowanego

Witam, moje dziecko jest na mleku modyfikowanym pepti przez ulewanie. Obecnie skończyło 5 miesięcy i przed nami wprowadzenie kaszki bezmlecznej, glutenu oraz próba przejścia z mleka pepti na HA. W jakiej kolejności najlepiej to zrobic? Wszystkiego naraz chyba nie moge wprowadzić zeby ew moc eliminować alergeny. Bede bardzo wdzięczna za odpowiedz.

Rzeczywiście nie jest zalecane wprowadzanie wszystkich zmian w diecie dziecka na raz. Jeżeli istnieje ryzyko wystąpienia alergii (czyli jeżeli Pani lub ojciec dziecka jesteście chorzy na alergie dowolnego typu) to należy bardzo ostrożnie podejść do diety dziecka. Polecam zacząć od wprowadzenia klasycznej kaszki bezmlecznej (tzn. ryżowej lub kukurydzianej) najlepiej bezsmakowej, gdyż w tym przypadku jest najwięsza szansa na dobrą tolerancję. W kolejnym etapie wprowadzałabym mleko HA. Jeżeli wszystko będzie przebiegało pozytywnie można wprowadzać gluten. Po tym może Pani także dojść do kaszek smakowych - ale też proszę nie mieszać smaków, żeby w razie czego wiedzieć jakie owoce są problematyczne. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy polecam udać się do alergologa i dietetyka celem przeprowadzenia diagnostyki problemów alergicznych i dobrania do tego odpowiedniej diety. Życzę powodzenia.