Czy folia dostała się do zatok?

Dzień dobry . Mam problem .Jak pakowałem, obwijałem paczkę czarny strecz . Odgryzłem kawałek zębami aby odciąć i mały kawałek foli streczowej ok 3mm na 3 mm nie więcej - wciagnełem niechcacy w nozdrza. Od tamtej pory bardzo często kapie mi woda z nosa czy to przez te folie ? Tzn ten alergen . Taki malutki kawałek foli . Co mam teraz robić czy coś mi się może stać ? Był to bardzo mały kawałeczek foli może być tak że on gdzieś wpadł aż w zatoki i już się tego nie wyciągnie i alergen zostanie na całe życie w moim nosie czy w zatokach bo nie wiem gdzie się to teraz przemieściło . I będzie mi kapało z Nosa przez ten alergen czy coś gorszego może mi się stać . Jest możliwość że ta folijka przemieściła mi się gdzieś w zatoki ???
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciało obce zalegające w nosie trzeba koniecznie usunąć. Jeśli tego Pan nie zrobi, to w konsekwencji może dojść nie tylko do kapania wody z nosa, ale również krwawienia bądź stanu zapalnego. W pierwszej kolejności można spróbować wydmuchać nos. Jeśli to nie pomoże i ciało obce nadal znajdować się będzie w nosie, to konieczna jest pomoc lekarska.

Proszę więc jak najszybciej udać się do laryngologa bądź przychodni, gdzie otrzyma Pan stosowną do sytuacji pomoc.

Odpowiedzi naszych ekspertów o zaleganie ciała obcego w nosie umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-usunac-cialo-obce-z-nosa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-cialem-obcym-w-drogach-oddechowych.

Temat ten poruszyliśmy także w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/cialo-obce-w-nosie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.