Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kaszki bez zawartości mleka modyfikowanego

Witam.Mojemu synowi ,właśnie kończy 6 miesięcy,karmiony piersią,z dodatkowych posiłków je tylko zupki jarzynowe,chcę wprowadzić kaszki(zgodnie z schematem żywienia)tylko że w sklepach są tylko te zawierające mleko mod. lub do rozrobienia na mleku mod.czy są gotowe produkty ale do rozrobienia na wodzie bez MM?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Kaszki bez mleczne możemy przygotować nie tylko na mleko modyfikowanym ale także na wodzie lub preparacie mlekozastepczym - jezeli jest taki stosowany.

Są to kaszki bez mleczne, kaszki ryzowe bez mleczne - nie zawieraja MM.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Dzień dobry, oczywiście są takie kaszki np. Holle (można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub przez internet) lub Bobovita (np. w Rossmanie). Należy także zwracać uwagę na to, aby kaszka była bez cukru. Obecnie większość kaszek sklepowych zawiera niestety bardzo dużo cukru. Wśród wielu kolorowych opakowań w sklepie, czasem można się pogubić. Proszę dokładnie czytać etykiety produktów, a po jakimś czasie już na pewno będzie Pani się orientowała w tym temacie. A z doświadczenia mogę polecić zwykłą kaszę manną, kaszkę kukurydzianą, zmieloną kaszę jaglaną, płatki jaglane lub kleik ryżowy, ugotowane na wodzie, do których można dodać zmiksowane owoce (jeśli jest to osobny posiłek) lub można ich używać do zagęszczania zupki. Pozdrawiam.

Specjalista ds żywienia człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy