Ryzyko choroby nowotworowej po operacji tarczycy

Witam.Mam 44 lata.Rok temu przeszłam subtotalna operacje tarczycy z powodu wola guzowatego.Badanie histopatologiczne wykazało zmiany łagodne. w mojej rodzinie były przypadki nowotworów złośliwych tarczycy, mój dziadek i jego 2 synów zmarło na raka tarczycy. Czy ja, mimo że jestem po operacji nadal jestem zagrożona nowotworem tarczycy? Oprócz mnie problemy z tarczyca ma mój brat i moja córka (Hashimoto)

Po prawidłowo wykonenej operacji to ryzyko powinno byc oddalone, nieastety operacja subtotalna zwieksza ryzyko zachorowania, stąd wymaga Pani stałej okresowej kontroli