Ryzyko ciąży a stosowane tabletki antykoncepcyjne i pęknięta prezerwatywa

Mam 19 lat i od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne. Obecnie jest to 4 opakowanie tabletek Cyprest. Ponieważ w ulotce pisze, że głównym zadaniem tabletek jest pozbycie się trądziku a antykoncepcja jest tu jakby dodatkowa, podczas stosunku używam także prezerwatyw. Dwa dni temu podczas stosunku prezerwatywa pękła, jednak partner podczas szczytowania nie był w środku, dopiero wtedy zorientowaliśmy się, że prezerwatywa pękła. Tabletki biorę regularnie o żadnej nie zapomniałam, różnice w ich przyjmowaniu nie przekraczają dwóch godzin, chociaż zazwyczaj jest to ta sama godzina, jednak boję się, że mogłam zajść w ciążę. Czy jest taka możliwość? Czy powinnam się bać?

Witam serdecznie! Stosowany przez Panią preparat należy do grupy doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Oznacza to, że niezależnie od wskazań, dla których został on Pani zaordynowany, wywiera on działanie antykoncepcyjne. W opisanej sytuacji ryzyko ciąży było znikome. Biorąc pod uwagę fakt, iż dodatkowo przyjmuje Pani tabletki hormonalne, można stwierdzić, iż nie ma Pani podstaw do obaw o ewentualną ciążę. Pozdrawiam