Pęknięta prezerwatywa, tabletka 72 h po a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, moja sytuacja przedstawia się następująco: biorę tabletki antykoncepcyjne Y**, ale zmuszona byłam w tym miesiącu brać antybiotyk zawierający amoksycylinę, dlatego stosowałam z partnerem również prezerwatywy. Zakończyłam kurację antybiotykową, ale wiem, że stężenie antybiotyku w organizmie jeszcze jest, dlatego nadal zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Pech chciał, że pękła i jej cześć została we mnie. Wzięłam tabletkę 72 po w godzinę po stosunku, ale rzeczony kawałek prezerwatywy wyciągnęłam ok. 48 godzin po stosunku. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam serdecznie!
Nie precyzuje Pani, kiedy przyjęła Pani ostatnią dawkę antybiotyku i jaki były przedział czasowy między przyjęciem ostatniej dawki a stosunkiem. Jest to o tyle istotne, iż najprawdopodobniej nie było wskazań do przyjmowania tabletki alarmowej, gdyż ryzyko ciąży było znikome.
Jeżeli zdecydowała się Pani na ten rodzaj antykoncepcji i w dodatku zastosowała ją Pani tak szybko, to ryzyko ciąży zostało obniżone praktycznie do 0. Czas wyjęcia pozostałości prezerwatywy nie ma tu żadnego wpływu na skuteczność preparatu, dlatego może być Pani spokojna.
Pozdrawiam