Ryzyko ciąży przy pękniętej prezerwatywie

Witam, mam pytanie. Dziś kochałam się z chłopakiem i zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, lecz wytrysk nie był we mnie. Następnie wzięliśmy drugą i uprawiając seks, ona nam pękła. Czy mogę zajść w ciążę??? Drugi stosunek był po 10 minutach.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po pierwszym stosunku w cewce moczowej partnera prawdopodobnie zostało trochę nasienia, które mogło zostać przeniesiona do Pani dróg rodnych podczas drugiego stosunku, kiedy doszło do uszkodzenia prezerwatywy... Jeśli jest Pani mniej więcej w środku cyku, blisko owulacji, to teoretycznie istnieje ryzyko ciąży. W takiej sytuacji być może warto rozważyć zastosowanie pigułki "72 godziny po"...

Pozdrawiam!