Pęknięta prezerwatywa i tabletka 72 h po

wiatm. Kochalam sie z chlopakiem, prezerwatywa nam pekla, bylam w 13 dniu cylku. Po 32 godzinach od zajscia wzielam tabletke 72h. Po zajsciu wypluklam pochwe ciepla woda(bardzo dolkadnie). Jaka jest szansa, ze bede w ciazy?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieje ryzyko ciąży ponieważ tabletki 72 h po nie dają 100% pewności działania, ale jest ono bardzo małe. Zażyła Pani tabletkę w odpowiednim czasie i najpewniej zadziała ona skutecznie.
PS Wypłukanie pochwy ciepłą wodą nie ma znaczenia i nie zmniejsza ryzyka ciąży.