Ryzyko ciąży przy pękniętej prezerwatywie a tabletka 72 h po

witam, mam 20 lat, wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem jednak prezerwatywa zawiodła.. niby widziałam spermę na kocu jednak nie wiem czy coś we mnie nie zostało :/ Był to mój czwarty dzień cyklu (przed ostatni dzień miesiączki ) cykle mam w miarę regularne od 28 do 32 dni. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży ? jeśli tak to czy jest duża szansa na to że jeśli wezmę tabletkę 72 h po (dziś lub jutro) to ona w 100 % zadziała ? wiem, że tą tabletkę najlepiej brać jak najwcześniej..

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jest to pierwsza faza cyklu czyli istnieje możliwość zajścia w ciążę (choć niewielkie w tym przypadku bo to dopiero 4 dzień cyklu). Zastosowanie tabletki 72h ( lewonorgestrelu) zmniejsza o około 90% prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i jest tym skuteczniejsze im szybciej zostanie zastosowane.

Myślę że przyjęcie tabletki jest wskazane , jeżeli nie planuje Pani ciązy. Escapelle do 72 godzin po lub EllaOne do 5 dób od współżycia. Ważne jest by zmieścić się w dopuszczalnym czasie. Pozdrawiam DK