Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ciąży przy pękniętej prezerwatywie a tabletka 72 h po

witam, mam 20 lat, wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem jednak prezerwatywa zawiodła.. niby widziałam spermę na kocu jednak nie wiem czy coś we mnie nie zostało :/ Był to mój czwarty dzień cyklu (przed ostatni dzień miesiączki ) cykle mam w miarę regularne od 28 do 32 dni. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży ? jeśli tak to czy jest duża szansa na to że jeśli wezmę tabletkę 72 h po (dziś lub jutro) to ona w 100 % zadziała ? wiem, że tą tabletkę najlepiej brać jak najwcześniej..
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Palenie vs. karmienie piersią

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Jest to pierwsza faza cyklu czyli istnieje możliwość zajścia w ciążę (choć niewielkie w tym przypadku bo to dopiero 4 dzień cyklu). Zastosowanie tabletki 72h ( lewonorgestrelu) zmniejsza o około 90% prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i jest tym skuteczniejsze im szybciej zostanie zastosowane.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Myślę że przyjęcie tabletki jest wskazane , jeżeli nie planuje Pani ciązy. Escapelle do 72 godzin po lub EllaOne do 5 dób od współżycia. Ważne jest by zmieścić się w dopuszczalnym czasie. Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy