Tabletka 72 h po, pozytywny test a ryzyko ciąży

witam zazyłam tabletke 72 godz po by uniknoc ciązy 11 sierpnia 31 sierpnia zrobiłam test wyszedl pozytywnie nastepnego dnia znów zrobilam i tez pozytywnie byłam u ginekologa stwierdził ze ciązy niema ale moze byc za wczesnie czy jest mozliwe zebym zaszla w ciaze? dodam ze robie badania na tarczyce
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Tabletka 72h po nie jest tabletką poronną. Jej zadanie polega na niedopuszczeniu do zapłodnienia poprzez zablokowanie owulacji. Niestety nie jest to metoda w 100% skuteczna, dlatego istnieje uzasadnione podejrzenie że rzeczywiście jest Pani w ciąży. Tak wczesna ciąża może być jeszcze niewidoczna w usg. Wątpliwości powinno rozwiać oznaczenie beta-hcg z krwi.