Ryzyko ciąży po krótkotrwałym wkładaniu penisa do pochwy

Czy mogę być w ciąży? kochałam się z chłopakiem w sobote z gumką i nic się nie stało bo wyszedł przed wytryskiem itp następnego dnia nam zabrakło i wchodził i wychodził ze mnie kilka razy trwało to może z 10min razem z przerwami bo później mu nie pozwoliłam bo się bałam nie doszło do wytrysku ani nic podobnego chyba płyn też mu się nie wydzielił(bo jak pisałam nie wchodził i wychodził i nic tam nie widziałam), czy duże jest prawdopodobieństwo że mogę być w ciąży czy raczej małe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tzw. stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji i nie można wykluczyć w związku z tym możliwości ciąży.