Ryzyko ciąży po palcówce

Witam, mam 21 lat, współżyłam wielokrotnie, także trochę doświadczenia mam, ale mam takie oto pytanie, czy poprzez palcówkę można zajść w ciążę? Mianowicie 3 miesiące temu, powiedźmy że "bawiłam" się z mężczyzną, ja leżałam na brzuchu całkowicie w ubraniu i on również i on wziął moją rękę i położył ją na swoim członku, który był cały wilgotny/mokry, a po chwili włożył mi palec do pochwy. Nie wiem, czy on również dotknął ręką swojego mokrego członka, ale jeśli tak to czy to możliwe, że mogłabym zajść w ciążę? To pytanie nurtuje mnie od samego początku. Dodam że biorę pigułki, ale ten incydent miał miejsce krótko przed rozpoczęciem brania niestety, ale zanim zaczęłam je przyjmować miałam w normalnym terminie okres, może troszkę krótszy niż zawsze i także po każdym skończonym opakowaniu miałam to krwawienie równo w terminie, jednak zawsze mocno przy tym mnie brzuch bolał, a niby nie powinien. Jako tako typowych ciążowych objawów nie mam, jakiś czas temu może w przez okres 2 tygodniu miałam lekkie mdłości bardzo późnym wieczorem, no i wydaje mi się, że mam powiększony brzuch, ale już nie wiem, czy taki był czy to już moja obsesja na tym punkcie. Zamierzałam udać się do ginekologa, ale mój przyjmuje dopiero po nowym roku, także do tego czasu to chyba zadręczę się.

Witam serdecznie, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome, choć teoretycznie możliwe. Prawdopodobne jest bowiem, że doszło do naniesienia preejakulatu na palce partnera i przeniesienie go do pochwy. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że obecność plemników zdolnych do zapłodnienia w preejakulacie jest kwestią kontrowersyjną. Badania z różnych ośrodków naukowych dostarczają sprzecznych danych. Jeżeli obawia się Pani, że może być w ciąży, wystarczy wykonać test ciążowy, którego wynik na pewno będzie wiarygodny. Z kolei zmiana charakteru miesiączki oraz ewentualne dolegliwości mogą być spowodowane niedawno rozpoczętym przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam