Ryzyko ciąży przy nowych tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, Jestem w trakcie brania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Rozpoczełam drugi blister, i tego samego dnia kochalam sie z chlopakiem ( nie doszedl we mnie). Nastepnego dnia zapomnialam przyjac tabletki, i przyjelam ja dopiero po 24 h razem z nastepna tabletką. Ulotka mowi ze "Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę." Jakie jest ryzyko zajścia w ciaze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Nie ma jednak takiej możliwości, by ocenić je w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku.