Ryzyko ciąży przy porzuceniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji. Zapominałam przyjąć 18 tabletkę (normalna pora to 22 ).Przyjęłam ją o godzinie 12 - więc występuje 14 h przerwy. Stosunek był odbywany przed przyjęciem 17 tabletki. Wiem,że w tym wypadku zalecane jest dokończenie blistra i zaczęcie od razu nowego, aczkolwiek nie jest mi to na rękę bo nie wiem jak mój organizm będzie się zachowywał w takim wypadku. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże jeżeli skończyłabym opakowanie i zrobiła normalna 7 dniową przerwę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W sytuacji zrobienia normalnej przerwy występuje zwiększone ryzyko ciąży. Nie można go jednak określić w wartościach liczbowych. Proszę zastosować się do zaleceń zawartych w ulotce. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.