Biegunki po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

zaczelam brac nowe opakowanie jest to moj pierwszy blister. od pierszej tabletki mialam problemy z biegunka zawsze z rana na czczo( jeden raz dziennie ) zawsze po okolo 2h od wziecia tabletki. 4 dnia mialam stosunek z partnerem ktory zakonczyl sie we mnie. czy tabletki ktore bralam byly wchloniete i czy istnieje ryzyko ciazy - jezeli tak to jak duze ? tabletki biore od 7 miesiecy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie, w wartościach liczbowych, określić ryzyko ciąży. Nie ma także możliwości, by stwierdzić czy tabletki były wchłonięte. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach od stosunku. W przyszłości, w takich sytuacjach proszę pamiętać o stosowaniu dodatkowej antykoncepcji.