Zmiana godziny przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zapłodnienia

witam.. w ciagu 7 dni pauzy na krwawienie odbylam stosunek bylo to w 5 dniu. partner skonczyl we mnie. 2 dni pozniej mialam rozpoczac nowy blister o 4.30 rano niestety zapomnialam i wzielam o 16.20 popoluniu czyli nie minelo 12 h. czy istnieje duze ryzyko zaplodnienia? druga sprawa ze od tygodnia choruje na grype zoladkowa ale wiekszosc czasu mialam ta pauze a odkad zaczelam nowy blister uwazam zeby przekroczyc te 4 h od wziecia tabletki. jestem cala w nerwach prosze o szybka odpowiedz..
ponad rok temu

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest minimalna. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki zgodnie z wytycznymi ( nie zważając teraz na godziny) po jednej każdego dnia + przerwa+ kolejne opakowanie 1tab/dzień ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.