Ryzyko ciąży przy biegunce i stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

wiam zadalam te pytanie: witam pierwsze opakowanie zaczęłam brać w sobotę od tamtej pory miałam intensywna biegunkę trwała ona w dzień w dzień do wtorku. Za każdym razem mienelo około 2h od momentu spożycia tabletki i wtedy dostawałam biegunki. We wtorek odbyłam stosunek z partnerem i skończył poza mna ( na moja cipke) . Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? ?. biore tabletki 7miesiecy Uzyskałam odpowiedz, ze ryzyko ciazy istnieje, ALE czy mowa tu o dużym ryzyku czy nie ?? proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie, w wartościach liczbowych, określić ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach od stosunku. W przyszłości, w takich sytuacjach proszę pamiętać o stosowaniu dodatkowej antykoncepcji.