Ryzyko ciąży w dni płodne

witam, mam pytanie. w dni plodne moj chlopak skonczyl do ubikacji, nie spuscil wody. zaraz po nim poszlam do ubikacji.. mialam wtedy biegunkę. czulam że kropelki tej wody ze spermą ochlapały mi pochwę oraz tyłek. podcierałam się od strony tyłku ku pochwie. jak duże ryzyko ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zero.

Jeśli ma Pani obawy, to należy wykonać stosowne testy, by obniżyć poziom lęku
Myślę jednak, że warto rozważyć kontakt z dobrym psychologiem, gdyż nawracające tego typu wątpliwości i lęki (obsesje) są wyczerpujące psychicznie, o czym świadczą posty z różnymi konfiguracjami rozważań na temat plemników i ryzyka zetknięcia z nimi....
Oczywiście zachowania higieniczne powinny być na wysokim poziomie. Lepiej spłukiwać muszlę w ogólnodostępnej toalecie, nawet jeśli wydaje się być spłukana.
Pozdrawiam.