Ryzyko ciąży w wyniku jednodniowego opóźnienia w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej po przerwie

Witam. Tabletki antykoncepcyjne biorę od 5 miesięcy.Przerwa między opakowaniami zaczęła się 22 grudnia. Współżyłam w nocy 23 grudnia a 24 nastąpiło krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie powinnam rozpocząć 29 grudnia o godzinie 18:30 lecz tabletka została przyjęta 30 grudnia między 11 a 12 w południe. Kolejna w ten sam dzień już o prawidłowej porze (18:30). Do tej pory nie było żadnego stosunku. Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w takim wypadku antykoncepcja hormonalna może nie być skuteczna. Proszę stosować przez ten cykl dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.

Pozdrawiam.