Ryzyko ciąży w wyniku seksu oralnego przed i po założeniu prezerwatywy

Moje pytanie brzmi następująco. Uprawiałem sex z kobietą. Przed zakładaniem prezerwatywy partnerka wzieła mojego członka do ust ( wydzielił się prejakulat ale mało go było) następnie założyłem prezerwatywę , partnerka znowu wzieła go do ust bo czlonek zwiodczał. (2 czy 3 razy) Potem chwile jeszcze głaskała go ręką (5sekund) i zaczeliśmy się kochać. Jakie jest ryzyko że prejakulat został przenesiony? Czy powinniśmy się obawiać? Sytuacja miała miejsce 7 dnia partnerce skonczył się okres 6.

Piotr Pilarski

Ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest niskie ale istnieje. Proszę wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!

Ciąża w opisanej przez Pana sytuacji jest mało prawdopodobna, ale nie można jej wykluczyć. Aby uzyskać pewność polecam wykonanie testu ciążowego lub oznaczenia poziomu beta-hCG w krwi w min. 14 dni po stosunku.

z poważaniem
Michał Kurek