Możliwość zajścia w ciążę po seksie z prezerwatywą i bez niej

Witam odbylem stosunek z dziewczyna zabespieczylismy sie prezerwatywa i doszlem po jakiejs godzinie znow sie kochalismy przy uzyciu prezerwatywy ale nie doszlem i w trakcie zdjalem prezerwatywe i kochalismy sie bez ale takze nie doszlem czy jest duza mozliwosc ze dziewczyna zajdzie w ciąze?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia partnerka powinna wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.