Odwrotne założenie prezerwatywy podczas stosunku a ryzyko ciąży

Witam. Kochalem sie z dziewczyna i założyłem prezerwatywe odwrotnie. Kochalismy sie dalej i w polowie stosunku prezerwatywa sie trochę zsunela, ale członek nie byl w partnerce . Nałożyłem ją z powrotem i kontynuowaliśmy stosunek. Nie skończyłem stosunku w partnerce, ale obawiamy sie ze ta seria niefortunnych zdarzeń może doprowadzić do ciąży. Partnerka jest jakies 9 dni po krwawieniu i nie bierze zadnych lekow anty. Chcielibyśmy sie troche uspokoic

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku istnieje możliwość ciąży ale prawdopodobieństwo jest bardzo małe. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy za dwa tygodnie lub w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać lub zgłosić się do poradni ginekologicznej.