Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku bez wytrysku a ryzyko ciąży

witam. współżyłam z chłopakiem. podczas stosunku doszło do pęknięcia prezerwatywy. nic nie poczuliśmy. w pewnym momencie chłopak wyjął penis i zorientowaliśmy się co się stało. Nie doszedł i mam nadzieję ze nic z jego wydzieliny nie zostało we mnie. Boję się, że jestem w ciąży, nie wiem co mam robić. Nie chcę tej ciąży, nie jestem na nią gotowa.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany obniża prawdopodobieństwo zapłodnienia więc nie ma potrzeby martwić się na zapas. Jeżeli nie minął jeszcze zbyt długi czas od zdarzenia to może Pani rozważyć zastosowanie tzw. tabletki 72 godz. "po". W innej sytuacji proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać.