Ryzyko ciąży wskutek pominięcia 2 tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jeśli nie wziełam dwóch tabletek anty z opakowania , w drugim tygodniu. Ale wziełam je 3 dnia (2 zaległe) i 3 o normalnej porze jest ryzyko ciązy ? Czy ochrona jest zachowana ?

Witam,
nie należy przyjmować zaległych tabletek na raz!
Ochrona nie została raczej zachowana, w tym przypadku najlepiej kontynuować opakowanie do końca i nie robić przerwy między opakowaniami.
Możliwe iż pojawi się plamienie/krwawienie podczas przyjmowania tabletek.
pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ochrona nie jest zachowana niestety, zalecam przez tydzień stosowac dodatkowe zabezpieczenie. Pozdrawiam