Jak stosować antykoncepcję hormonalną po pominięciu trzech ostatnich tabletek?

Witam. Mam Problem odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Dzisiaj jest piątek (tabletkę wzięłam rano) i do końca opakowania zostały mi 3. Niestety zapomniałam opakowania na wyjazd na weekend. Ostatnią powinnam brać w poniedziałek. Co ja mam robić ? I jak to będzie wyglądać z przerwą? Zacząć ją odliczać od dzisiaj i kolejne opakowanie zacząć za tydzień w sobotę czy normalnie od poniedziałku i następne za tydzień we wtorek? I co z tymi 3 tabletkami? Mam je wziąć w ponedzialek czy wyrzucić i nowe?

Nie wiem jakie tabletki Pani stosuje, 21/24+3/28tabl w opakowaniu.
Proponuję po prostu rozpocząć jak najszybciej przyjmowanie nowego opakowania, nie przyjmować zaległych tabletek.
Proszę pamiętać że ochrona antykoncepcyjna w tym cyklu może nie zostać zachowana.

pozdrawiam