Czy mogę skończyć opakowanie tabletek o jeden dzień wcześniej?

Witam. Jestem w trakcie brania tabletek (3. tydzień) z pierwszego opakowania, biorę je o stałej porze 22.00. Dzisiaj z racji wystąpienia biegunki musiałam wziąć dwie tabletki. Opakowanie powinnam skończyć za tydzień, we wtorek, ale w tym przypadku skończę w poniedziałek. Mam zrobić 7-dniową przerwę i od następnego poniedziałku zacząć drugie opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani bezpiecznie zakończyć opakowanie po przyjęciu 20 tabletek. Proszę jedynie pamiętać, że nie może Pani wydłużyć przerwy powyżej 7 dni! Ochrona powinna być cały czas pełna.