Pominięcie trzech pierwszych tabletek antykoncepcyjnych a właściwe postępowanie

Witam od kilku lat biorę tabletki Daylette w sobotę powinnam wziąć pierwszą tabletkę nowego blistra, jednak zapomniałam wykupić receptę, dzisiaj jest poniedziałek, oznacza to ze powinnam wziąć 3 tabl na raz( sob,niedz,pon) czy wziac dzisiaj po prostu 3 tabletke, czy tylko pierwszą?? Oczywiscie rozumiem ze dodatkowe zabezpieczenie jest wymagane. A i co z kolejnym opakowaniem, zaczynac je od soboty jak zwykle czy od poniedziałku?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 14 dni i zacząć stosować antykoncepcję od pierwszej tabletki.