Ryzyko nawrotu kłykcin kończystych

Witam chciałam się dowiedziec czy można ponownie zarazić się wirusem hpv powodującego kłykciny . Kilka lat temu zwalczyłam je i nie mam nawrotów . Okazało się ze obecny partner również ma 2 kk na penisie jedną i na jezyku płyn condyline mu nie pomaga ale on twierdzi że kk mu nie przeszkadzają . Współżyłam z nim bez prezerwatywy jestem z nim pół roku nie mam żadnych nawrotów . Czy w obecnej sytuacji możliwe jest że ja znowu jestem nosicielką wirusa czy mój organizm już to zwalczył na zawsze

Szanowna Pani!

Niestety przechorowanie infekcji HPV nie pozostawia odporności w organiźmie, co oznacza, że w każdej chwili można się ponownie zarazić. W Pani przypadku takie ryzyko istnieje. Bez badań dodatkowych nie da się stwierdzic, czy aktualnie jest Pani zarażona czy nie.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka