Ryzyko powstania bliznowca po usunięciu znamion

Witam, dwa dni temu miałam usuwane 4 znamiona (okolice obojczyka, ramię, dwa na plecach) i martwię się, że w okolicy obojczyka powstanie mi bliznowiec, bo wyczytałam, że jest to powszechne. Mam dwa bliznowce po szczepionkach, blizna koło obojczyka wydaje sie być bardziej wypukła niż np. ta na ramieniu i też skóra wokół niej bardziej boli, siniak jest większy i było to też pierwsze miejsce, które zaczeło boleć po zabiegu. Jakie jest prawdopodobieństwo powstania blizny w tym miejscu?

Szanowna Pani - nie można odpowiedzieć na to pytanie. To jak wróżenie z fusów. Nie można zakładać, że powstanie bliznowiec bo piecze i jest większy siniak ani nie można temu zaprzeczyć. Po prostu trzeba cierpliwie poczekać i nastawiać się do całej sytuacji pozytywnie. Mózg wpływa na wydzielanie wielu substancji, które mają wpływ na procesy gojenia.

Z poważaniem