Ryzyko przedawkowania witaminy D3 u rocznego dziecka

Witam, czy jeśli w okresie letnim podawałam ponad rocznemu dziecku jedną kapsułke dziennie wit D3 (400qg) ) oprócz tego dwa razy dziennie kaszke nestle (również jest wit D3) dodatkowo danonki i inne tego typu przysmaki, czy mogłam przedawkowac?Proszę o podpowiedź czy dzieku może coś grozić czy powinnam zwrócić uwagę na jakieś objawy. Po wakacjach lekarz mnie poinformował że nie powinnam podawac dziecku w tym okresie wit D3 bo mogę zrobić mu więcej szkody. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do laboratorium i wykonać badanie poziomu witaminy D3 i następnie udać się do lekarza.