Ryzyko rozwoju czerniaka przy dużej ilości znamion

Czy u nastolatka może wystąpić czerniak? I ile sie rozwija? Ponieważ jade za jakis czas na usunięcie chirurgiczne laserem. Byłem u dermatologa poniewaz posiadam duzą ilosc znamion. Dermatolog powiedzial ze kontrola musi byc raz na rok a jak cos zacznie sie dziac predzej? Pozddawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie możliwe jest wystąpienie czerniaka u młodej osoby. Póki co proszę cierpliwie poczekać na zabieg usunięcia znamienia.