Ryzyko zajścia w ciążę po 20-godzinnym opóźnieniu w przyjęciu tabletki

Podczas pierwszego dnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych z nowego opakowania ( biorę je od kilku miesięcy) kochałam się z moim chłopakiem. Piątą tabletkę przyjęłam z 20- godzinnym opóźnieniem. Nie stosowaliśmy żadnych dodatkowych zabezpieczeń, ale partner nie skończył we mnie. Jakie jest ryzyko, że zajdę w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko zajścia w ciążę nie jest w tej sytuacji wysokie, aczkolwiek istnieje. Ze względu na opóźnienie proszę pamiętać o stosowaniu dodatkowej antykoncepcji przez kolejne 7 dni.