Ryzyko zarażenia chorobami wenerycznymi po seksie analnym

Jakie jest prawdopodobieństwo, że uprawiając seks analny z prostytutką bez prezerwatywy mogłem zarazić się jakąkolwiek infekcją? I w jaki sposób mógłbym już po fakcie przeciwdziałać potencjalnemu zakażeniu?

opryszczka wywołana wirusem opryszczki pospolitej (HSV), choroby wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (kłykciny kończyste a nawet rak odbytu). Możliwe jest także przeniesienie wirusów wywołujących zapalenie wątroby. Ponadto w odbycie może znajdować się wiele bakterii jelitowych, wywołujących niebezpieczne choroby. Bakteriami szczególnie groźnymi są: Shigella, Campylobacter jejuni, Escherichia coli.
Na przyszłość proszę używać zawsze prezerwatywy. Zmniejsza ryzyko znacząco ale nie eliminuje całkowicie.
Pozdrawiam.