Ryzyko zarażenia HPV w wyniku kontaktu z narządami płciowymi

PROSZE O POMOC ! jestem kosmetologiem. pracuję przy depilacji laserowej. moje pytanie brzmi: mam różnych klientów i moja praca spotyka sie z tym że dotykam miejsc intymnych moich klientów celem wykonania depilacji laserowej. oczywiscie mam rękawiczki. moje pytanie brzmi. czy jeżeli rekawiczka sie przebije, przerwie i dotknę narzadów klienta to czy jest mozliwość że przejdzie na mnie wirus HPV ? czy dotkniecie narzadu oznacza zakażenie ( nie mówie o brodawkach a o wirusie onkogennym)

Jeśli rękawiczka się przerwie musi Pani zdezynfekować dłonie i zmienić na nowe rękawiczki, jesli ma Pani takie obawy że czymś sie zarazi, warto zawsze zapisać sobie imię i nazwisko klienta któremu takie zabieg się wykonało i w danym przypadku rękawiczka się przerwała i można wtedy wykonać profilaktycznie sobie badanie.

Witam serdecznie,
zawsze istnieje takie ryzyko. Trudno jednak przewidzieć nosicielem jakiego rodzaju wirusa może być dana osoba. Istnieją również szczepionki przeciw wirusom onkogennym, ale w tym przypadku należy się skonsultować z lekarzem.

Pozdrawiam,
ES