Samoistne tworzenie się siniaków a ryzyko białaczki

Witam Mam pytanie odnośnie białaczki. Mój dziadek od strony ojca zmarł na białaczkę i jestem trochę tym faktem zaniepokojona zwłaszcza że zauważyłam ns nogach samoistnie tworzące się siniaki, innych objawów nie zauważyłam. Jakie ewentualnie badania musiałabym zrobić aby się nieco uspokoić lub zareagować wcześniej. Może jakieś badanie krwi? Dodam że mam 21 lat Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym w pierwszej kolejności wykonać morfologię oraz badanie czasów krzepnięcia: APTT i INR, przy nieprawidłowościach pokazać wyniki swojemu lekarzowi rodzinnemu.
Pozdrawiam