Samopoczucie po obumarłej ciąży

Dzień dobry.
Mam 24 lata.
01 lutego miałam zabieg łyżeczkowania macicy z powodu obumarłej ciąży w 9 tyg. Prawdopodobnie podczas zabiegu doszło do zakażenia. Aby sprawdzić czy zakażenie nadal jest półtora miesiąca po zabiegu zrobiłam badania.
Morfologia (wszystko mieści się w normie) HGB 13,4g/dl, RBC 4,36 10^12/l, WBC 5,3 10^9/l, LYM 1,9 10^9/l, PLT 231 10^9/l. Dodatkowo jeszcze CRP wynik 2,13 mg/l, OB 57.
Proszę o interpretacje wyników.

Po tym zabiegu przyjmowałam W***, po jakimś czasie zrobiłam przerwę przez ok 3 tyg. Podczas przerwy źle się czułam, ogólnie to przed samym spaniem zaczęła boleć mnie głowa i rano budziłam się z bólem głowy i tak przez 3 dni. Potem również wieczorami mocne bicie serca (ciśnienie w normie) przyjmowałam M**** ale nie widziałam poprawy. Później zaburzenia widzenia i tak na zmianę. Teraz znów biorę W***, bo po nim czuje się lepiej.
Dlaczego tak się dzieje w moim organizmie? Mój lekarz ginekolog kazał mi brać B***M*** z żeń szeniem, tylko nie wiem czy dodatkowo mogę brać kwas foliowy w przygotowaniu do kolejnej ciąży?
Jeszcze proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego. Oto wynik: RESIDUA DECIDUAE ET OVI IN STATU INFLAMMATIONIS. OEDEMA VILLORUM. Co on oznacza?
Z góry bardzo dziękuję.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Łukasz Kowalski
60 poziom zaufania

Droga Pani!

Odpowiedź na zadane przez Panią pytanie pozwolę sobie zacząć od końca, czyli od wytłumaczenia wyniku badania histopatologicznego wyskrobin z jamy macicy. Tłumaczenie brzmi: Resztki doczesnej i jaja płodowego w stanie zapalenia, obrzęk kosmków. Wynik ten może sugerować infekcyjne podłoże utraty ciąży, jednak nie jest to pewne. Poza tym wynik ten nie wnosi wiele w postępowanie.

Odnośnie przedstawionych wyników badań krwi - wszystkie są w normie, tak samo jak wskaźniki stanu zapalnego (OB i CRP)
Uważam, że objawy bólowe które Pani prezentuje nie są związane ze stanem zapalnym i wymagają diagnostyki.
W pierwszej kolejności sugerowałbym zgłoszenie się z tym problemem do lekarza rodzinnego/internisty. Przydatna może okazać się konsultacja lekarza neurologa i kardiologa (w związku z zaburzeniami rytmu serca). Nie można bagatelizować tej sprawy.

Kwas foliowy nie wchodzi w interakcje z przyjmowanymi przez Panią preparatami i jak najbardziej należy go przyjmować prewencyjnie w czasie preprokreacyjnym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty