Sarkoidoza węzłów chłonnych

witam , ostatnio stwierdzono u mnie sarkoidozę węzłów chłonnych Mam pytanie czy arytmię serca może powodować powiększenie węzłów chłonnych w śródpiersiu ? Przy tym są nie raz kłucia promieniujące do lewej ręki - barku , zgięcia w łokciu i ból stawu nadgarstka rzadko drętwienie palców u lewej dłoni . Odkąd biorę Propranolol arytmia nie występuje ale kłucia i pozostałe dolegliwości są bez zmian . Z góry dziękuje za odpowiedź . Wizytę u kardiologa mam wyznaczona na styczeń .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane powiększenie węzłów chłonnych nie wydaje się mieć związku z opisaną arytmią. Zdecydowanie powinien się Pan jednak skonsultować ze specjalistą kardiologiem. Opisane natomiast dolegliwości barku i kończyny górnej wydają się być raczej związane z wspomnianą w poprzednim poście chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Sugeruję zatem diagnostykę w tym kierunku.