Schemat szczepienia dziecka przeciw WZW typu B

Witam. Jestem nosicielką wzwb. Mój synek zaraz po urodzeniu został zaszczepiony szczepionka Engerix B kinder. Miesiac pózniej także tą sama szczepionka. Za kolejny miesiac dostał szczepionkę rekombinowana Infanrix Hexa która także działa przeciwko wzwb i znow za kolejny miesiac dostał Infanrix. Lekarz powiedział ze ostatnia dawka szczepionki przeciwko wzwb będzie w 11 miesiacu życiu. Czy taki schemat jest w porządku ? Mieszkamy w Niemczech muszę zaufać lekarzowi ale nie słyszałam o takim.

Aleksander Ropielewski

Tak jest to właściwy sposób szczepienia. Należy pamiętać, że programy szczepień mogą się różnić w zależności od kraju.

Magdalena StusiĹska

Rzeczywiście- powtarzanie tyle razy szczepienia na WZW typu B jest dość niespotykanym schematem. Ze względu na specyfikę Pani przypadku najlepiej skonsultować sie z Pani lekarzem i dowiedzieć się skąd taki wybór.