Schodzenie skóry z sutków i białe krostki na brodawce a stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie plastrów Evra. Trwa czwarty tydzień, mam okres, jest bardzo skąpy i brązowy. Pierwszy plaster nakleiłam w ciągu 24h od rozpoczęcia okresu. 5go dnia współżyłam (bez wytrysku) i 7go (bez). Wzięłam EllaOne. Współżyłam 4 dni temu (z wytryskiem), wzięłam Escapelle. Dziś zauważyłam, że schodzi mi skórka z sutków, na otoczce brodawki są małe, białe krostki, z których po naciśnięciu wycieka odrobina płynu. To samo jest po ściśnięciu brodawki. Co jest z moim ciałem?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Dolegliwości o których Pani pisze prawdopodobnie związane są z przyjęciem bardzo dużej dawki hormonów. Zarówno EllaOne jak i Escapella są silnymi środkami hormonalnymi i powinny być stosowane jedynie w sytuacjach awaryjnych, nie jako normalna metoda antykoncepcyjna. Zdecydowanie przestrzegam przed "rutynowym" stosowaniem tego rodzaju preparatów oraz kupowaniem ich z niepewnych źródeł.