Ściekanie flegmy po gardle, która powoduje ciagłe podrażnienie błon śluzowych

Mam jeszcze drugi problem ,chodzi o ciągłe ściekanie flegmy po gardle , która powoduje ciagłe podrażnienie błon śluzowych. Jak zwalczyć tą przypadłość

Może to nie ściekanie ale zaleganie zaschniętej wydzieliny przy niedrożnym dostatecznie nosie? Może chrapiesz w nocy, może masz bezdechy? To szeroki temat do rozmowy. Nie wiem jak z Twoim uzębieniem, nie wiem czy masz skrzywiona przegrodę nosową, itd...