Seks po usunięciu wypadającej macicy

Czy kobieta 45 lat po usunieciu wypadajacej macicy , moze uprawiac seks i czy rowniez bedzie jej to sprawialo przyjemnosc ? Czy partner podczas seksu bedzie odczuwal jakies niezadawalajace go zmiany ? W jakim terminie po operacji mozna uprawiac seks , Czy kobieta tez po operacji bedzie przechodzila przez menopalze , jakies dziwne zachowanie psychicznie? Bardzo prosze o odpowiedzi gdyz czekam na termin takiej operacji dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Można uprawiać seks, co do tego jak długo po operacji trzeba odczekać proszę zapytać lekarza prowadzącego, to on powinien odpowiedzieć na pytanie gdyż ma całą Pani dokumentacje medyczną, zna zakres operacji itp. Menopauza zależy od zakresu operacji jeśli w jej czasie usunięte będą też jajniki to w tym momencie będzie Pani od razu w stanie jak po menopauzie, jeśli tylko macica i hormony nadal będą produkowane przez jajniki to normalnie jak inne kobiety.