Po jakim czasie można współżyć?

Po jakim czasie od operacji usunięcia macicy można uprawiać sex ,? Wszędzie piszą 5 lub -6 tygodni ,czy to bezpieczny czas
KOBIETA, 47 LAT około miesiąca temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

powrót do życia seksualnego po usunięciu macicy zależny jest od rodzaju zabiegu oraz techniki wykorzystanej podczas przeprowadzania go. Najczęściej abstynencja seksualna wynosi od czterech do sześciu tygodni po operacji, choć czas ten może ulec zmianie.

Ostateczną decyzję co do podjęcia współżycia po usunięciu macicy podejmuje lekarz, który przeprowadził operację. Zna on bowiem całą dokumentację medyczną, wie, jaką metodą wykonany był zabieg i zbada Panią na wizycie kontrolnej oceniając proces gojenia. Wówczas proszę zapytać go o kwestię podjęcia współżycia.

Nasi użytkownicy zadawali już podobne pytania. Odpowiedzi ekspertów znaleźć można pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-po-operacji-usuniecia-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-usuniecia-macicy-mozna-uprawiac-seks, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-moge-uprawiac-seks-po-operacji-usuniecia-macicy-z-jajowodami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-po-usunieciu-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty